برگزاری نشست انعقاد تفاهم نامه بین شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام و دانشگاه مرکزی جامع علمی کاربردی

نشست انعقاد تفاهم نامه بین شبکه مجازی دانشگاه های جهان اسلام و دانشگاه مرکزی جامع علمی کاربردی صبح امروز با حضور «کریم نجفی برزگر، دبیر کل دانشگاه های مجازی جهان اسلام» و «محمد حسین امید، رئیس دانشگاه علمی و کاربردی» در سالن جلسات دانشگاه علمی کاربردی برگزار شد .

موضوع این تفاهم نامه همکاری، جذب دانشجو در رشته‌های مختلف و ارائه مدرک تحصیلی مشترک توسط دانشگاه جامع در آموزش‌های کوتاه مدت مقطع دار و برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی در رشته های مختلف جهان اسلام به صورت مجازی و اعطای گواهی نامه‌های معتبر بین المللی با تاییدیه شبکه و ارائه محتوای لازم دوره‌ها به تناسب ظرفیت‌ها بود.

کریم نجفی برزگر، دبیرکل دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام در این نشست ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام محرم و شهادت امام زین العابدین(ع) و تشکر از رئیس دانشگاه علمی کاربردی بابت میزبانی این نشست، اظهار داشت: امیدواریم فصل جدیدی با رویکرد آموزش مجازی در جهان اسلام و بهره برداری از این ظرفیت در پیشبرد علم و فناوری در کشورهای اسلامی به ویژه در جمهوری اسلامی ایران در پیش رو داشته باشیم.

وی افزود: نگاهمان به مجموعه شبکه جهان اسلام این است که بتوانیم در راستای دیپلماسی اسلامی که مقام معظم رهبری همواره به آن تاکید دارند در جهان اسلام بدرخشیم.

نجفی برزگر تصریح کرد: دانشگاه علمی کاربردی ظرفیت های بسیار خوبی در کشور دارد از جمله اینکه در کنار رشته‌های علمی و فنی و حرفه ای؛ رشته هایی در حوزه فرهنگ و هنر و اقتصاد نیز  در آن وجود دارد.

دبیرکل دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام اذعان داشت:باعث خوشحالی است که میتوانیم از ظرفیت دانشگاه های مجازی جهان اسلام در کشورمان بهره ببریم و آن را در حوزه بین المللی هم مطرح کنیم، جهان اسلام نیاز به این تجربیات دارد.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه شبکه مجازی جهان اسلام در مسئله اقتصاد مقاومتی و جهش تولید نقش اساسی دارد، چرا که می توان از ظرفیت هایی که در سطح کشور وجود دارد؛ نهایت استفاده را برد؛ ماموریت ما در سازمان همکاری اسلامی هم این است که بتوانیم این وظیفه و مسئولیت را برای بیش از 20 میلیون دانشجو برآورده کنیم.