انعقاد تفاهم‌نامه همکاری تقویت زیرساخت‌های آموزشی سامانه‌محور شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام

شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام تقویت و توسعه سامانه‌های آموزشی مجازی را با مشارکت یک شرکت فناوری اطلاعات دانش‌بنیان ایرانی آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، در راستای هوشمندسازی و تقویت زیرساخت‌های الکترونیک آموزشی، تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام و شرکت فناوری اطلاعات گسترش بینش والا «بینجو» منعقد گردید.

بر پایه تفاهم صورت گرفته، همکاری‌های دوجانبه به‌منظور توسعه سامانه‌های‌‌ یادگیری آنلاین، برگزاری آزمون‌های آنلاین، انتشار کتب و محتوای آموزشی الکترونیک و برگزاری رویدادهای آنلاین در سطح ملی و کشورهای اسلامی عضو کامستک انجام خواهد شد.

گفتنی است شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام یکی از شبکه‌های کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی کامستک می‌باشد که میزبانی از آن با جمهوری اسلامی ایران است. این شبکه پایگاهی مهم و غنی برای تقویت و توسعه آموزش عالی همگانی در بستر مجازی فناوری اطلاعات محسوب می‌گردد که باهدف تحقق عدالت در عرصه دانش و اندیشه و تعمیق و تثبیت آموخته‌ها و توانمندسازی آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مهارتی دانشجویان، اساتید، دانشگاه‌ها و نخبگان جهان اسلام فعالیت می‌کند.