بازدید دبیرکل شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام از دانشگاه شمال

دبیرکل شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام در بازدید از دانشگاه شمال به‌منظور همکاری شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام در جذب دانشجویان خارجی و درآمدزایی ارزی آن دانشگاه ابراز آمادگی کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، دکتر کریم نجفی‌برزگر دبیرکل شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام در دیدار با دکتر عباسعلی رستمی رئیس دانشگاه شمال، دکتر نوریان رئیس هیئت امنا و جمعی از معاونان دانشگاه شمال، با اشاره به فراگیری و اهمیت راهبردی آموزش مجازی در عصر حاضر، بر ضرورت تقویت ارتباطات میان دانشگاهی در عرصه بین‌المللی با استفاده از ظرفیت‌ شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام تاکید کرد و همکاری مشترک در ارائه دوره‌های آموزشی مهارت‌محور و مشارکت در نهضت ترجمه متون علمی و آموزشی را خواستار شد.

دکتر نجفی‌برزگر همچنین با اشاره به توانمندی و امکانات علمی و آموزشی دانشگاه شمال، به‌منظور همکاری شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام در جذب دانشجویان خارجی و درآمدزایی ارزی آن دانشگاه ابراز آمادگی کرد.

دکتر عباسعلی رستمی رئیس دانشگاه شمال نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های دانشگاه شمال در عرصه آموزش الکترونیک، ابراز امیدواری کرد به‌زودی همکاری با شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام در برگزاری دوره‌های آموزش مجازی مهارت‌محور آغاز شود.

گفتنی است شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام یکی از شبکه‌های کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی کامستک می‌باشد که میزبانی از آن با جمهوری اسلامی ایران است. این شبکه پایگاهی مهم و غنی برای تقویت و توسعه آموزش عالی همگانی در بستر مجازی فناوری اطلاعات محسوب می‌گردد که باهدف تحقق عدالت در عرصه دانش و اندیشه و تعمیق و تثبیت آموخته‌ها و توانمندسازی آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مهارتی دانشجویان، اساتید، دانشگاه‌ها و نخبگان جهان اسلام فعالیت می‌کند.

دانشگاه شمال نیز به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های غیردولتی کشور، با دارابودن ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های ممتاز آموزشی، پرورشی، ورزشی و گردشگری هم‌اکنون در ۵۵ رشته و گرایش تحصیلی در مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته بیش از ۶۰۰۰ دانشجو و نزدیک به ۴۰۰ مدرس دارد.