به همت شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام انجام شد؛ افتتاح نخستین دانشگاه مجازی کشور مالی

طی مراسمی باحضور دانشجویان، اساتید دانشگاه، مقامات دولتی و رسانه‌های کشور مالی، جمعی از مقامات دانشگاهی کشورهای تونس، ساحل عاج و گابن و حضور مجازی دکتر کریم نجفی‌برزگر دبیرکل شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، نخستین دانشگاه مجازی جمهوری مالی فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، دانشگاه پلی‌تکنیک باماکو در کشور مالی با همیاری، تسهیل‌گری و بهره‌گیری از تجربیات شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام اقدام به ارائه مجازی برنامه‌های آموزشی کرده است.

برهمین اساس عضویت این دانشگاه در شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام سبب گردید تا ارائه مجوز برگزاری دوره‌های مجازی به این دانشگاه توسط مقامات جمهوری مالی تسهیل گردد.

دانشگاه پلی‌تکنیک باماکو که از سال 2011 میلادی فعالیت خود را آغاز کرده، دارای دانشکده‌های علوم و فنون، پزشکی و ادنتوماتولوژی، داروسازی، علوم کاربردی و چندین آکادمی علمی بوده که با رایزنی‌های صورت گرفته میان دبیرکل شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، سفیر جمهوری مالی در ایران و مقامات دانشگاه، این مجموعه هم‌اکنون به شیوه آموزش مجازی فعالیت می‌کنند.

گفتنی است شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام که به اختصار CINVU نامیده می‌شود، یکی از شبکه‌های کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی کامستک COMSTECH می‌باشد که میزبانی از آن با جمهوری اسلامی ایران است. این شبکه پایگاهی مهم و غنی برای تقویت و توسعه آموزش عالی همگانی در بستر مجازی فناوری اطلاعات محسوب می‌گردد که باهدف تحقق عدالت در عرصه دانش و اندیشه و تعمیق و تثبیت آموخته‌ها و توانمندسازی آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مهارتی دانشجویان، اساتید، دانشگاه‌ها و نخبگان جهان اسلام فعالیت می‌کند.