عضویت دانشگاه علوم پزشکی بنگلادش در شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام

معاون دانشگاه علوم پزشکی بنگلادش در دیدار با دبیرکل شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام با امضای سند رسمی همکاری، به نمایندگی از دانشگاه عضویت در شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام را پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، در این دیدار دکتر کریم نجفی برزگر دبیرکل شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، با اشاره به ضرورت بهره‌گیری همه‌جانبه از ظرفیت‌های آموزش مجازی در راستای تقویت ارتباطات میان نخبگان، اندیشمندان، دانشگاه‌ها و کشورهای اسلامی، بر آمادگی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام به منظور ایجاد ارتباط موثر میان دانشگاه‌های عضو و دانشگاه علوم پزشکی بنگلادش تاکید کرد.

دبیرکل شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام همچنین با ابراز آمادگی به منظور همیاری میان این نهاد علمی و فناوری با دانشگاه علوم پزشکی بنگلادش در ارائه آموزش‌های مجازی افزود: هم‌اینک بیش از 30 میلیون دانشجو تحت آموزش‌های مجازی قرار دارند، بنابراین در فضای محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری بیماری کرونا باید با مدنظر قرار دادن رویکرد توسعه محور از ظرفیت‌های آموزش مجازی در راستای تقویت ارتباطات میان نخبگان، اندیشمندان، دانشگاه‌ها و کشورهای اسلامی بهره‌مند شویم تا هدف والای ایجاد تمدن نوین اسلامی تحقق یابد.

در ادامه دکتر فرید العالم معاون دانشگاه علوم پزشکی بنگلادش نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمهوری اسلامی ایران و دیدار با دکتر نجفی برزگر دبیرکل شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، بر تقویت همکاری‌ها و بهره‌مندی اساتید، دانشجویان و پژوهشگران مسلمان از ظرفیت‌های دانشگاهی، علمی و فناوری تاکید کرد.

بر همین اساس در پایان این رویداد تفاهم‌نامه همکاری و عضویت دانشگاه علوم پزشکی بنگلادش با شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام به امضاء رسید.

گفتنی است شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام که به اختصار CINVU نامیده می‌شود، یکی از شبکه‌های کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی کامستک COMSTECH می‌باشد که میزبانی از آن با جمهوری اسلامی ایران است. این شبکه پایگاهی مهم و غنی برای تقویت و توسعه آموزش عالی همگانی در بستر مجازی فناوری اطلاعات محسوب می‌گردد که باهدف تحقق عدالت در عرصه دانش و اندیشه و تعمیق و تثبیت آموخته‌ها و توانمندسازی آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مهارتی دانشجویان، اساتید، دانشگاه‌ها و نخبگان جهان اسلام فعالیت می‌کند.