برگزاری نخستین جلسه دفاع دکتری مجازی بین‌المللی دانشگاه‌های عضو شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام

نخستین جلسه دفاع دکتری مجازی بین‌المللی دانشگاه‌های عضو شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام با همکاری مشترک میان دانشگاه پیام نور، دانشگاه الامام الاوزاعی لبنان و شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، در نخستین جلسه دفاع دکتری مجازی بین‌المللی دانشگاه‌های عضو شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام با عنوان پایان‌نامه «حمایت مالی زوجه در قانون مدنی ایران و مقایسه با مذاهب اربعه اسلامی» سرکار خانم اعظم محمدعلی‌بیک دانشجوی دکتری دانشگاه الامام الاوزاعی بیروت موفق به اخذ درجه دکتری دراسات الاسلامیه گردید.

بر همین اساس دانشگاه الامام الاوزاعی (جامعه الامام الاوزاعی) وقف آموزش در حوزه علوم اسلامی فعال بوده و توسط اهل سنت لبنان مدیریت می‌شود. این دانشگاه در رشته معارف اسلامی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با زبان آموزشی عربی و به شیوه مجازی و حضوری دانشجو می‌پذیرد.

گفتنی است شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام که به اختصار CINVU نامیده می‌شود، یکی از شبکه‌های کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی کامستک COMSTECH می‌باشد که میزبانی از آن با جمهوری اسلامی ایران است. این شبکه پایگاهی مهم و غنی برای تقویت و توسعه آموزش عالی همگانی در بستر مجازی فناوری اطلاعات محسوب می‌گردد که باهدف تحقق عدالت در عرصه دانش و اندیشه و تعمیق و تثبیت آموخته‌ها و توانمندسازی آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مهارتی دانشجویان، اساتید، دانشگاه‌ها و نخبگان جهان اسلام فعالیت می‌کند.