روسای دانشگاه‌های کشورهای اسلامی با دبیرکل شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام دیدار می‌کنند

روسای دانشگاه‌های کشورهای اسلامی به منظور برقراری و تقویت همکاری‌های علمی و دانشگاهی میان اعضای کامستک با محوریت آموزش مجازی، در تهران حضور خواهند یافت.

به گزارش روابط عمومی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، در همین راستا روسای دانشگاه‌های کشورهای مالزی، ترکیه، پاکستان، آذربایجان و بنگلادش، هفته جاری ضمن حضور در مراسم بین‌المللی جایزه مصطفی (ص) با دکتر کریم نجفی برزگر دبیرکل شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام دیدار می‌کنند.

بر همین اساس، تقویت همکاری‌ها و بهره‌مندی اساتید، دانشجویان و پژوهشگران مسلمان از ظرفیت‌های دانشگاهی، علمی و فناوری، محور دیدارهای دوجانبه خواهد بود.

گفتنی است شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام که به اختصار CINVU نامیده می‌شود، یکی از شبکه‌های کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی کامستک COMSTECH می‌باشد که میزبانی از آن با جمهوری اسلامی ایران است. این شبکه پایگاهی مهم و غنی برای تقویت و توسعه آموزش عالی همگانی در بستر مجازی فناوری اطلاعات محسوب می‌گردد که باهدف تحقق عدالت در عرصه دانش و اندیشه و تعمیق و تثبیت آموخته‌ها و توانمندسازی آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مهارتی دانشجویان، اساتید، دانشگاه‌ها و نخبگان جهان اسلام فعالیت می‌کند.