عضویت مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی حرفه ای به عنوان اولین مرکز مهارتی در شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام

به گزارش روابط عمومی مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی وحرفه ای، روز یکشنبه مورخ پنجم بهمن ماه 1399تفاهم نامه همکاری آموزشی و پژوهشی بین مرکز تربیت مربی و شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام در محل آن شبکه منعقد گردید.

 رضا باجولوند رئیس مرکز تربیت مربی در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از انعقاد تفاهم نامه بیان داشت: هدف از همکاری فی مابین مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای و دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، اعتلای جایگاه آموزش های مهارتی و ایجاد شبکه مجازی مهارت در دانشگاه های جهان اسلام می باشد.

ایشان همچنین افزود: با همکاری دو مجموعه آکادمی آموزش­های مجازی در مرکز تربیت مربی راه اندازی  و فعالیت هایی در جهت بسط و گسترش شبکه مطالعاتی در حوزه مهارت و همچنین تولید محتوای آموزشی در زمینه فنی و تخصصی انجام خواهد شد.

رئیس مرکز تربیت مربی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در مرکز اشاره داشت و بیان نمود: مرکز تربیت مربی بیش از 200 فیلم کوتاه مهارتی تولید نموده است که با ارائه مناسب آنها می توان بستر مناسبی جهت گسترش فرهنگ مهارت آموزی در بین دانشجویان ایجاد نمود.

باجولوند آموزش کارآفرینی وتاکید بر ویژگی‌ها و مهارت‌هایی که افراد برای راه‌اندازی، رشد و مدیریت کسب‌وکار می بایست به آنها مجهز شوند را از مهمترین اقدامات حوزه کسب و کار دانست و افزود: مرکز تربیت مربی نسبت به تولید منابع آموزشی (کتب و فیلم های آموزشی)در این حوزه اقدامات خوبی انجام داده که دانشگاه مجازی جهان اسلام بستر مناسبی جهت ارائه آن به دانشجویان است.

در ادامه کریم نجفی برزگر دبیر کل شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام گفت: اساس تشکیل سازمان همکاری اسلامی oic بر همکاری بین کشور‌های اسلامی بوده که یکی از شاخه‌های آن در زمینه دانشگاهی است.

وی بیان داشت: سازمان همکاری اسلامی به دلیل اینکه کشور‌ها همکاری علمی نزدیک داشته باشند ۱۳ شبکه در دنیا تاسیس کرد که شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام و ۵۷ کشور عضو oic هستند و ۲۷ کشور در آسیا و اقیانوسیه، ۲۷ کشور آفریقایی و عربی و ۳ کشور از آمریکا در آن عضویت دارند.

نجفی برزگر افزود: دبیرخانه دائم دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام هم در ایران ایجاد شده است و این دانشگاه ها با دانشجویان، استادان و نخبگان سر و کار دارند که در حال حاضر بیش از ۸ میلیون دانشجو به این شکل تحصیل می‌کنند.

شایان ذکر است تفاهم نامه فوق با هدف ایجاد شبکه مجازی مهارت در دانشگاه مجازی جهان اسلام به منظور  تبادل اطلاعات فنی و مهندسی بین دانشگاه­های عضو؛ برگزاری دوره های آموزشی مهارتی مشترک و تایید گواهی ها و مدارک صادره؛ همکاری های آموزشی، پژوهشی، فنی، مهارتی، کاربردی در سطوح مختلف ملی و بین المللی، فراهم نمودن بستر لازم جهت تولید محتوای آموزشی در حوزه های فنی و تخصصی جهت بهر­ه­مندی در فضای هوشمند آموزشی دانشگاه مجازی جهان اسلام به مدت 2 سال منعقد گردید.