دیدار و گفتگوی دبیرکل شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام با رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سیستان و بلوچستان، دکتر رضایی، رئیس دانشگاه ضمن ابراز خرسندی از عضویت در این شبکه و تاثیر فعالیتهای این شبکه در همکاری بین کشورهای اسلامی، اظهار داشت: دانشگاه سیستان و بلوچستان بهترین فرصت برای جذب دانشجو از کشورهای همسایه من جمله افغانستان و پاکستان خصوصا در دوره های تحصیلات تکمیلی را داراست. وی خاطر نشان کرد اولین گام در این مسیر افزایش دوره های مجازی دانشگاه میباشد.
در ادامه دکتر نجفی دبیر کل شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام به معرفی شبکه دانشگاههای مجازی جهان اسلام پرداخت. ایشان از شبکه دانشگاههای مجازی جهان اسلام که به اختصار CINVU نامیده میشود، به عنوان یکی از شبکه های کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با نام اختصاری کامستک(COMSTECH) نام برد.
وی گفت: میزبانی شبکه CINVU با جمهوری اسلامی ایران است و این شبکه که پایگاهی مهم و غنی برای تقویت و توسعه آموزش عالی همگانی جهان اسلام است، برای تحقق عدالت درعرصه دانش و اندیشه با تعمیق و تثبیت آموخته ها تلاش می کند.
ایشان در ادامه افزود: با توجه به سابقه درخشان دانشگاه سیستان و بلوچستان و موقعیت جغرافیایی این استان به لحاظ همجواری با دو کشور اسلامی افغانستان و پاکستان، این دانشگاه دارای شرایط مناسیی است که به عضویت این شبکه درآید و از مزایای جذب و تبادل دانشجو به صورت مجازی از دانشگاههای عضو این شبکه بهره مند گردد.
دکتر قاسمی مدیر روابط بین الملل دانشگاه هم ضمن تاکید بر موفقیت دانشگاه سیستان و بلوچستان در یک سال اخیر جهت جذب دانشجویان افغانی، نسبت به عضویت در شبکه نگاهی مثبت ارائه، و خاطر نشان کرد فعالیتها و برنامه های بسیار سازنده و مفیدی را میتوان برای این شبکه در نظر گرفت.
خانم دکتر رجائی رئیس مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه نیز با معرفی رشته ها و خدمات ارائه شده توسط مرکز آموزشهای الکترونیکی دانشگاه، سوالاتی را در مورد اهداف و نحوه اجرایی شدن همکاری با شبکه مذکور مطرح نمود.
در پایان دکتر نجفی اساسنامه شبکه و گزارش کتبی فعالیتهای یک سال اخیر شبکه را به دکتر رضایی رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان ارائه نمود.