بورسیه تحصیلی OIC برای دانشجویان

تأثیر حیاتی آموزش عالی در توسعه اقتصادی - اجتماعی کشورهای عضو OIC و تجهیز جوانان در این کشورها برای مقابله با چالش های قرن بیست و یکم ، به سختی قابل تأکید است. برتری در دانش ، تحقیق و نوآوری برای جهان اسلام ضروری است که جایگاه شایسته خود را در صحنه بین المللی بازیابی کند.

پیشرفت در زمینه کسب و رایج سازی دانش یکی از اهداف اصلی منشور OIC است که کشورهای عضو OIC را متعهد می کند تا هدف خود را به منظور ارتقا و توسعه علم و فناوری و تشویق به تحقیق و همکاری کشورهای عضو در این زمینه ها مورد استفاده قرار دهند.

با توجه به برداشتن گام های عملی در جهت تقویت پیوندهای همبستگی اسلامی و دستیابی به تجدید حیات خود ، دبیرخانه عمومی OIC صفحه وب اختصاصی خود را برای برنامه بورس تحصیلی واقع در وب سایت OIC ایجاد کرده است ، که به عنوان یک بستر برای نشان دادن فرصت های آموزشی و آموزشی در موارد مختلف کشورهای OIC و سایر کشورها. این وب سایت کاربر پسند است تا بتواند آرزوهای متقاضیان احتمالی را برآورده کند و دسترسی به بورس های تحصیلی موجود را تسهیل کند.
علاقه دبیرخانه عمومی به توسعه این وب سایت ناشی از علاقه مندی آن در زمینه ایجاد فرصت های آموزشی برای جوانان در کشورهای OIC و کمک به آنها در مواجهه با چالش های ناشی از کمبود آموزش و فقدان مهارت های لازم است. دبیرخانه عمومی OIC تنها یک نقطه از انتشار اطلاعات است و متقاضیان مستقیماً به دانشگاه یا از طریق هر کانال یا سازوکار دیگری که کشور یا دانشگاه پیشنهاد کرده است ، اعمال می شوند.

تعداد فزاینده ای از کشورهای عضو و کشورهای غیر عضو از طریق برنامه بورس تحصیلی OIC ، در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، تحصیلات تکمیلی ، بورسیه تحصیلی ارائه می دهند. این بورس های تحصیلی در زمینه های مختلف ارائه می شود از جمله: علوم فیزیکی ، مهندسی ، فناوری اطلاعات و ارتباطات ، پزشکی ، داروسازی و زبانها. معیارهای پذیرش ، درخواست و روش های انتخاب ، شرایط امنیتی و مهاجرت همراه با پیشنهادات بورس تحصیلی فردی توسط کشورهای عضو اعلام می شود.

دانشگاه هایی که از بورسیه تحصیلی OIC پشتیبانی می کنند به شرح زیر است:

Islamic University of Technology (IUT), Bangladesh - Subsidiary Organ
Islamic University in Uganda (IUIU) - Affiliated Institution
Islamic University Niger (IUN) – Affiliated Institution
International Islamic university Malaysia (IIUM) – Affiliated Institution

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید:

https://scholarship.oic-oci.org/